Преземете ја игра STALKER со сите измени torrent

Сите омилена приказна играта серија STALKER продолжува со својата песна во класичниот еп, со сите норми и стандарди кои веќе се сакани од страна на страствен играчи. Превземи ловец мора апсолутно сите, затоа што се проектирани и детални игра заслужува почит. Од најжестоките навивачи почнаа да учат STALKER , се разбира, со книгата "Патот Пикник". Тоа не е изненадувачки, бидејќи тоа е во сенка на Чернобил навистина откри и го опиша целата парцела на претстојните настани. Тоа е исто така вреди да се напомене дека играта ќе интрига апсолутно сите дизајнирани и високо-квалитетен дизајн дијалози, десетици можни завршетоци, темелна анализа за психологијата на ликот.

Prezemete Сталкер od механика

Преземете ја игра STALKER порој, можете да кликнете на копчето подолу:
ЛИНК Оваа игра архива (преземање на копчето погоре) ги содржи следниве торенти:
 • STALKER : Shadow of Chernobyl (1,0004 нето);
 • Антологија STALKER ( Shadow Of Chernobyl , Clear Sky , Call of Pripyat ) (чиста верзија 1,0006 / 1.5.10 / 1.6.02 без промена);
 • STALKER Lost Alpha со сите закрпи, поправки и рускиот глас глума;
 • STALKER просторни аномалии;
 • STALKER страв зона;
 • STALKER сонот на Зулу историјата со причина;
 • Сенката на Чернобил Целосно МО;
 • Ловец зона Изгубени Трилогија;
 • Повикот на Pripyat: Смртта и покрај 2 Еден ден, јас живеам;
 • Монтажа: Луѓето Salsola + + мртов град колектор;
 • Clear Sky време за промена [v3.0];
 • Ведро Небо Арсенал Ремонт;
 • STALKER : Shadow of Chernobyl Заеднички Pack 2;
 • Сталкер: Луѓето Salsola + DMX 1.3.5 + ПЛО;
 • Call of Pripyat пат во Хардкор темнината;
 • Oblivion Lost . Преправи [v.2.5];
 • Многу интересно, но малку глупаво измени;
 • Повеќе аматерски измени;
 • инструкции за инсталација.
ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ!
1. Оваа архива содржи само torrent датотека и по отворањето да изберете што да се симнете и што не. Овој пристап е многу корисно кога голем обем на играта материјал.
2. Нашиот сајт нуди само слободен линкови до торенти, и не обезбеди играта себе датотеки. Соодветно на тоа, авторските права не се крши.
3. Оваа архива е потврдена врз антивирус вируси, откриени вируси.

За нашата омилена игра …

Да се ​​вратиме на ловец. STALKER : Shadow of Chernobyl се појави во почетокот на 2000-тите. Идејата за создавање не е долго во наредните, а веќе во 2007 година излезе, оставајќи го зад себе голем број на признанија и море од емоции од фанови на серијата. Игра Ловец може да се симне од порој на нашата веб страница, за да не се грижите за наоѓање на висококвалитетни верзија на World Wide Web, што ќе доведе до еден куп ум веб-сајтови со лоша содржина. Треба да се напомене дека играта е на механичар кој заработил сосема огромна публика и ја потврди својата титула на врвен квалитет на игри.

Заплетот во STALKER : Shadow of Chernobyl комплицирана од сите состојбата на канони. Сите исти, слободниот свет, голем број на различни теми, во атмосферата, наречена глас, многу опции за напредокот на развојот на играта. И ова е само мал дел од она што може да ни понуди во сенка на Чернобил. Настани во играта од самиот почеток да влијаат на неговата брзината, не претрпе значителни промени, тој, исто така, потсетува на класичен стрелач. Истото оружје што понекогаш фасцинира за својата оригиналност, мутанти и растенија, фасцинантен ум на непосредност.

Играчот едноставно не ќе им биде дозволено да се пропушти, бидејќи случајот, а во својот пат ќе се сретне со различни пречки и предизвици со кои тој треба да одлучи каква ќе биде цената на сместувањето. Смарт купување и продажба на предмети, гитара пријатна атмосфера, неверојатен пресврт – тоа е она што мора да се соочи.

На седницата Stalker Lost Alpha симнување

STALKER : Lost Alpha обедини сето она што на програмерите намали од сенка на Чернобил. Оваа верзија – не е само уште еден код создадени во брзање и не навистина истражени. Си ја заборавивте Алфа – посебен дел кој заслужува внимание и ќе помине покрај тоа едноставно срамота. STALKER Izgubeni Алфа STALKER со модификација, на кого е алфа, секој заинтересиран лесно, само-почитување фан на серијата. Ајде да видиме што се разликува Lost Alpha меѓу други модификации. Прво, тоа е повеќе наменета графика, и релаксирана атмосфера. Моменти на акција ќе биде, но тие не се јасно изразени во позадината на други делови од серијата. Исто така дијалози визија систем претрпе промени. Ако во истата сенка на Чернобил, една анегдота не можеше да престане да се повторува неколку пати, во Lost Alpha , овој модел е комплетно редизајниран.

Важен атрибут на било која игра за stalkers е оружје и можноста за негова измена. Ако игра плеер и така доста добро дизајнирана артилерија изгледа монотона, таа лесно ќе бидете во можност да ја преземете промена на оружје на него со torrent.

Гласини има дека STALKER 2, кој ќе биде објавен во 2018 година, тоа ќе биде нешто да се потсетиме Изгубени Алфа во својата специфичност. Но оваа информација не е потврдена во целост, така да се каже ништо за можна варијанта на вториот ловец, тоа не е потребно, но ако одлучите да го симнете, па дури и на бета верзија на играта, уште во фаза на продажба.

На играта Ловец Ведро Небо за преземање

Уште еден истакнат претставник на серијата Сталкер: Ведро Небо. Пред да темелно се опише предностите и недостатоците на оваа игра, треба да се забележи, дека во себе Сталкер – ремек-дело што секоја година се добива само подобро оружје, локации и дополнувања. Ловец кофа Скај Главната разлика од ведро небо и на своите сонародници – тактички тенденција. Во оваа игра, програмерите одлучи да се движат подалеку од класичен стрелач и стратешка игра да се оди. Преземање STALKER : Ведро Небо потребно е да секој љубител на класиката стратегија со елементи на 3D стрелач. Таа претрпе некои промени поради отстапување од жанрот, но спецификите на атмосферата и не е на ваша Нели не е засегната. Ловец Ведро Небо сакаше да како близок, како што може да се дојде до првиот и повеќето мајчин ловец на некој начин таа го правеше.

Играчот не е досадно, и овој пат, бидејќи тој ќе мора не само да комуницираат, учење на нови информации за размислување понатамошно дејствување, но исто така да изберете уред заговор. Завршува во огромна количина на играта, како и во секоја од серијата, но тоа е тука дека тие се разликуваат по својата разновидност. На графика не се особено беше подложен име, Текстура STALKER : Clear Sky доби малку детали, но таму е исто така опција да го симнете нивните текстури пакети, оружје, оружје пакети и други неопходни атрибути на играчот.

А посебно место во играта се воени групи. Во ведро небо постои можност, без оглед на приказната да се приклучат на една од фракциите формирана од страна на разбојници и убијци. Во приказната е апсолутно никакво влијание, но во текот на играта, тоа ќе им даде посебна предност. Зделка продажба и купување на оружје, да го положат војна за територија и не само. Сите нијанси постепено ќе се појави во приказната, играчот самиот ќе ги препознае можностите, анализира ситуацијата и да се земе правото текот на настаните.

Вреди да се напомене дека борбите во играта има асимилација и спонтани. Тие се целосно ослободени од скрипти, па изборот на слобода на дејствување едноставно неверојатно. Сумирајќи можеме безбедно да се каже дека torrent симнување STALKER : Clear Sky должен сите!

На играта Ловец Call of Pripyat симнување

"Чисто НЕБО" е инвеститорот на познатата серија некои поттик за развој. По долга стагнација, јасно небо, ГСС Игра Светската сепак одлучи да го објави повикот на Pripyat. На компјутерот STALKER : Call of Pripyat може да се симне бесплатно од поројот, како и секој друг производ на ГСС играта светот. Систем барања не се промени од почетокот на големиот еп, зошто се грижите за претставата не е достоен за тоа. Ловец Call of Pripyat Дијалози станаа повеќе информативна графикон се пресели во повеќе текстура и високо ниво на полигон, додаде многу нови мутанти, оружје и локации.

Оваа игра денес се уште е еден од најдобрите во серија и уште возбудува главите на навивачите од целиот свет. За разлика од истиот "Сталкер оригиналот" Call of Pripyat претставува некои нов вкус на веќе ескалира атмосфера. Сега, ајде да погледнеме некои дополнителни додатоци на оригиналната игра.

За Сталкер игра со дополнителни модификации

"Тајната патека" е задолжително за "Сенката на Чернобил" и претставува една нова приказна во играта. Главните карактеристики разликувањето на:
 • На сите нови приказна;
 • Нови локации;
 • Нови комплети оружје;
 • Нови групи;
 • Новиот музичко дело;
 • Нови модели на мутанти и карактери.
Catcher, сито вежба Исто така, дел од графички е малку променет, но некои специфични разлики не ќе бидат во можност да се забележи. Ловец Маглата на војната не е ништо како истата обработка на оригиналната ловец. Тој ги менува тема, трошење на некои модификација во графички дел.

Овие две дополнувања се меѓу најпознатите глобални. Но навивачите на напорите не завршуваат тука. Вреди да се запамети исто така:

 • Црниот Монк убива;
 • магла;
 • Лузна (хангар оружје);
 • Луѓето голем сет;
 • Sigerous Mod ;
 • OGSE Mod .
 • Алијансата и многу други;
Ловец luѓe halophyte 2015 Господарот на областа се уште е во тренд, а индексот на сите високо-квалитетни стрелец. Тајната на успехот е во деталите, а тоа е беспредметно да се расправаат со тоа, бидејќи искуството покажува STALKER , може да се создаде на култната серија само преку напорна работа и внимателно проучување на сите елементи на играта.